Puistevilla
toodetakse spetsiaalselt liinil ning see on purustatud kujul soojustusmaterjal. Kasutatakse selleks villatootmise jääke, või toodetakse seda vanapaberist (tselluvill). Parima tulemuse ja väiksema materjali kulu saab masinaga puistates, aga on ka olemas puistevillasid käsitsi paigaldamiseks.
Puistevillasid on kolme liiki: klaasvill, kivivill ja tselluvill. Villad erinevad üksteise poolest mitmetes omadustes – mahukaalult, tulekindluselt, soojapidavuselt, paigaldustiheduselt, helikindluselt ja ka hinnalt.
Mida saab soojustada? Enimlevinud on pööningute ja vahelagede soojustamine puistevillaga, kuid soojustada saab ka põrandaid, seinu, kaldpindasid.
Klaasvilla
toodetakse suures osas taaskasutatud klaasist ja klaasvill on kõige levinum heliisolatsiooni ja soojustusmaterjal. Klaasvilla kasutatakse rohkem horisontaalpindade ja sõrestike soojustamiseks. Klaasvill on lõhnatu ja neutraalne, ei sisalda korrosioonitekitavaid ühendeid ja ei mädane.
Kivivilla
toodetakse loodusliku päritolu basaltkivimist ja see on loodussõbralik. Kivivillal on vastupanu kõrgetele temperatuuridele, sellel on suurepärased niiskusomadused, suudab püsida kuivana 100% niiskuse juures ja laseb hästi läbi veeauru ning kivivill on heaks mürasummutuseks.
Tselluvilla
toodetakse vanapaberist. Tselluvill pakub majale väga head kliimat – ta hingab, on niiskust reguleeriv ja sobib ka allergikutele. Tselluvill ei vaja aurutõket, sobib ideaalselt vanadele majadele ja palkmajadele. Tselluvill on töödeldud booriühenditega mis teeb selle närilistele vastumeelseks. Tselluvilla soojusomadused on natuke paremad kui klaas- ja kivivillal ning seda saab paigaldada ka märjalt vertikaalpindadele.